اشتباهات رايج و نکات مهم در طراحي سايت

پس از خريد ميزبان و دامنه مورد نظر براي پيکربندي وب سايت خود و نصب سيستم مديريت محتواي مورد نياز ، قدم بعدي که بايد برداريد ، طراحي الگويي براي وب سايت خود است. هنگامي که يک کاربر وارد وب سايت شما مي شود ، طراحي وب سايت شما اولين چيزي است که توجه او را به خود جلب مي کند. يک طراحي وب سايت زيبا مي تواند به کاربر احساس آرامش و آسايش دهد و آنها را براي مدت طولاني در وب سايت خود نگه دارد ، اما يک طراحي وب سايت نامرتب در نگاه اول باعث مي شود کاربر وب سايت شما را متوقف کند و سايت اينترنتي. از طرف ديگر ، طراحي الگوي وب سايت تا حد زيادي به موضوع آن وب سايت بستگي دارد. به عنوان مثال ، براي درگاه شهر ساري ، الگويي بايد طراحي شود که شامل علائم ساري (ساعت مربع و .) باشد تا کاربر رابطه خوبي با درگاه شهر داشته باشد. تاسيس كردن.


1- رنگ:


هنگام طراحي سايت بايد به انتخاب رنگ توجه کنيد. موضوع سايتي که شما براي آن الگو طراحي مي کنيد چيست؟ سايتهايي که علمي و تحقيقاتي هستند و بيشتر مطالب و مقالات در مورد آنها مهم است ، بايد يک رنگ بندي ساده داشته باشند. مانند متن سياه با پس زمينه سفيد. از آنجا که کاربر وقت زيادي را صرف خواندن مقالات در اين سايت ها مي کند ، با رنگ آميزي ساده از خستگي چشم کاربر جلوگيري مي شود.


اما هنگام طراحي سايت هاي فروشگاهي و خدماتي بهتر است از رنگ هاي شاد و روشن استفاده کنيد. مخصوصاً براي دکمه ها و متن هاي خاص مشتري را فريب مي دهد تا کليک يا ثبت نام بيشتر کند. استفاده از رنگهاي روشن بايد فقط در قسمتهايي از سايت باشد که مي خواهيد توجه کاربر را به خود جلب کند و اگر در سراسر سايت از رنگهاي روشن و با کنتراست بالا استفاده کنيد باعث خستگي و نيتي کاربر از طراحي سايت شما خواهد شد.


2- اندازه و نوع قلم:


نکته مهم ديگر در طراحي سايت استفاده از فونت هاي خوانا با اندازه مناسب است. وقتي کاربري به صفحات سايت شما وارد مي شود ، بايد بتوانيد به راحتي مطالب خود را بخوانيد و نيازي به بزرگنمايي نداشته باشيد و همچنين براي طراحي سايت خود قلم انتخاب کنيد که با تمام مرورگرها سازگار باشد و به درستي نمايش داده شود.اگر محتواي سايت شما خيلي کم يا زياد باشد ، نتيجه آن عدم رضايت کاربر و خروج از سايت شما خواهد بود.


3- سرعت سايت:


يک قسمت بسيار مهم در طراحي وب سايت و همچنين سئو و بهينه سازي وب سايت مربوط به سرعت وب سايت شماست. قسمت اصلي سرعت سايت انتخاب ميزبان مناسب و سپس استفاده از شبکه هاي توزيع محتوا يا CDN است.


بعد از اين مراحل ، ساير مشکلات سايت شما مربوط به نوع طراحي و برنامه نويسي سايت است و بايد در نظر بگيريد که در غير اين صورت ، هر چقدر هم که محتواي مفيد و کاربردي ارائه دهيد ، اما سايت کند باشد ، رتبه خوبي خواهيد داشت. در نتايج جستجو جو نخواهيد داشت. سرعت سايت يکي از مهمترين موارد در طراحي وب سايت است که بايد هميشه مراقب آن باشيد.


رعايت نکات زير در هنگام توسعه سايت به شما در افزايش سرعت سايت کمک مي کند:


حداقل استفاده از جاوا و CSS هنگام ايجاد وب سايت:


اگر هنگام توسعه سايت خود نياز به استفاده از کد جاوا در سايت خود داريد ، سعي کنيد اين کد را به پايين صفحات سايت خود منتقل کنيد تا هنگام بارگيري سايت بيش از حد بارگيري نکند.


همچنين ، هنگام نوشتن CSS هنگام طراحي سايت ، سعي کنيد همه متغيرها را در يک يا دو فايل قرار دهيد و از ايجاد چندين پرونده CSS براي قسمت هاي مختلف سايت خودداري کنيد ، زيرا اين امر باعث کندي سايت مي شود.


استفاده استاندارد از چندرسانه اي در توسعه وب سايت:


طبيعتاً در کليه طراحي هاي وب سايت از تصاوير و حتي فيلم ها براي روشن شدن موضوع و انتقال بهتر مطالب به کاربر استفاده مي شود. اما اين کاربرد بايد استاندارد باشد. اگر از ويديوها در مقاله هاي خود استفاده مي کنيد ، سعي کنيد اندازه مناسب را براي بارگذاري سريعتر انتخاب کنيد و همچنين اندازه تصاوير سايت را تا حد ممکن کاهش دهيد.


سعي کنيد مواد چندرسانه اي مورد استفاده در توسعه سايت را بر روي ميزبان خود قرار دهيد و به منابع خارجي پيوند ندهيد. به عنوان مثال ، شما يک تصوير را در مقاله خود قرار داده ايد ، اما اين تصوير در يک ميزبان متفاوت است و شما فقط آن را به سايت خود پيوند داده ايد.


بنابراين ، هر بار که کاربر بخواهد اين مقاله را بخواند ، بايد فايل تصوير را از سايت ديگري بارگيري کند و اگر آن سايت در دسترس نباشد ، مرورگر زمان زيادي را براي بارگيري تصوير صرف مي کند و در نتيجه سرعت سايت شما کاهش قابل توجهي مي يابد. به همين دليل ، هميشه سعي کنيد هنگام توسعه يک سايت بر روي ميزبان خود ، تمام مطالب و پرونده هاي سايت را ميزباني کنيد.


4- تصوير:


هيچ کاربري دوست ندارد وب سايت هاي خشک و بي رحم ببيند. در بخشهاي مختلف وب سايت از تصاوير با کيفيت بالا استفاده کنيد. اين در طراحي سايت بسيار مهم است ، زيرا استفاده از تصاوير قوانين خاص خود را دارد.


 تصاويري که هنگام طراحي وب سايت مورد استفاده قرار مي گيرند بايد با دقت انتخاب شوند و اندازه آنها بايد کوچک باشد تا از کند شدن وب سايت جلوگيري شود. لطفا توجه داشته باشيد که سرعت وب سايت عامل مهمي در سئو و بهينه سازي وب سايت است و شما بايد از ابتداي طراحي وب سايت تمام جوانب را در نظر بگيريد.


 اندازه تصوير بايد متناسب با محتواي شما انتخاب شود. براي يک مقاله ، يک تصوير با اندازه متوسط ??(600x400) کافي است. براي منو و آرم سايت ، لطفاً هنگام طراحي سايت از تصوير کوچکتر استفاده کنيد. استفاده از تصاوير با محتواي بيش از حد بزرگ باعث سنگين شدن صفحات سايت و در نتيجه کاهش سرعت بارگذاري سايت خواهد شد.


اگر مقاله طولاني مي نويسيد ، حتماً از يک يا چند تصوير مرتبط در طراحي وب سايت خود استفاده کنيد ، زيرا اين تصاوير براي خواننده متنوع و آسان هستند و درک مطلب را براي او آسان مي کنند. تصاوير مرتبط و مرتبط گاهي اوقات مي توانند به کاربران در درک توصيفات و متن چند خطي کمک کنند. استفاده از تصوير مناسب روي موضوع يکي ديگر از جنبه هاي مهم طراحي وب سايت است.


5- مسئول:


تعداد کاربران مرور وب از طريق تلفن هاي هوشمند روز به روز در حال افزايش است. بنابراين اين يک سايت موفق است که مي تواند در تمام دستگاه ها نمايش داده شود. اکنون اين دستگاه مي تواند يک تلفن همراه يا تبلت و حتي يک تلويزيون هوشمند باشد. طراحي سايت شما بايد متناسب با اندازه صفحه باشد.


منوها و تصاوير سايت بايد بدون مشکل در دستگاه هاي مختلف نمايش داده شود و کاربر براي پيمايش در سايت شما نيازي به پيمايش در جهات مختلف ندارد. در تلفن هاي همراه ، اندازه قلم نيز بايد زياد باشد تا خوانايي آن از بين نرود. اين نکات بايد در مراحل مشابه طراحي سايت در نظر گرفته و اجرا شوند.


مواردي که در اين مقاله خوانده ايد بخشي از نکات مهم در طراحي سايت است که بايد رعايت کنيد و با توجه به آنها مي توانيد سايت را طوري طراحي کنيد که پاسخگوي نياز همه کاربران باشد و کاربر اولين کاربر باشد در سفر با ديدن اين موضوع مجذوب شويد. مخاطب هميشگي خود شويد.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اتوبار و باربري عدل بار خبر تکنولوژي خبرنامه اختصاصی معماری و سازه ایران و جهان مبلمان اداري تجربيات يک عاشق دلباخته از مهم ترين شب زندگيش تولید پنجره های دوجداره کسری نکات یادگیری زبان انگلیسی مشاوره دانش بنيان دانستنی های دوربین مداربسته